Klozet Montajı

Klozet Montajı

Evinizin banyosuna klozet montajı yapmak, biraz el becerisi gerektiren ama aynı zamanda keyifli bir iş olabilir. Eğer bu iş için bir tesisatçıya ihtiyacınız olmadığını düşünüyorsanız, klozet montajını kendiniz yapabilirsiniz. İşte adım adım klozet montajı nasıl yapılır;

1. Eski Klozetin Kaldırılması: İlk olarak varsa eski klozetin sökülmesi gerekir. Klozetin su giriş hortumu, vidaları ve sabitleme cıvatalarıyla bağlantısını kopararak klozetin yerinden çıkarılır.

2. Yeni Klozetin Yerine Yerleştirilmesi: Yeni klozetin yerine yerleştirilmesi için öncelikle yerine oturacak olan klozet takımının oluklarına silikon sürülerek yerine yerleştirilir.

3. Klozetin Sabitlenmesi: Klozetin yerine yerleştirilmesinin ardından sabitleme cıvatalarıyla yerine tutturulur ve vidalanır.

4. Su Bağlantısının Yapılması: Klozetin arkasında bulunan su giriş hortumu, su tesisatına bağlanarak klozetin suyla çalışması sağlanır.

5. Klozetin Montaj Edilmesi: Klozetin yerine yerleştirilmesi ve sabitlenmesinin ardından montaj edilir. Klozetin oturduğu yerin etrafı temizlenir ve son olarak klozetin hortumları kontrol edilir.

Klozet montajı yaparken dikkat etmeniz gereken noktaların başında ölçülerin doğru alınması gelir. Klozetin sabitlenmesi esnasında yerine tam oturup oturmadığını kontrol etmek de oldukça önemlidir. Su bağlantılarının sızdırmaz olduğunu da kontrol etmeyi unutmamalısınız.

Klozet montajı işini kendiniz yapmak istiyorsanız, yukarıda bahsedilen adımları dikkatlice takip etmeniz ve montaj esnasında gereken tüm malzemeleri ve araçları kullanmanız önemlidir. Eğer herhangi bir şüpheniz varsa, bu konuda deneyimli bir tesisatçıdan yardım almanızı tavsiye ederiz.

7/24 Servis